Don Carlos - Alone
2/28/2011
Tippsport
Don Carlos - Alone
2/25/2011
Roy Ayers – Lots Of Love
Vinüül on mõnus formaat! Konkreetne asi midagi käes hoida ja millele sadade kuulamiskordadega talletatud autentse krõpsu ilu on võimatu unustada. Vinüüli riiulist võtmine ja mängijale asetamine on elamus omaette. Tõsi, end mõnusasti diivanile seadnuna on vahest üsna tüütu püsti tõusta, et vinüülil poolt vahetada. Aga selle lumm ei kao kusagile.
Prohvetiks ja legendiks peetava vanapapi jumal-teab-mitmenda albumi vaod on minu plaadimängija nõelaga kohtunud lugematu arv kordi. Ja kindlasti kohtuvad edaspidigi. Selles pole mingit kahtlust! Miks? Sest see tekitab minus tunde, nagu koosneksin õhust ja valgusest. Tundub imelik? Ja võib-olla ongi, aga just sellise õndsa tunde suudab see veidi rohkem kui 30-sentimeetrise läbimõõduga õhuke plaadike minus tekitada.
Üks kord lootsin tööl olles sellest tundest toetust otsida. Panin klapid pähe ja digialbumi mängima. Pettusin. Ma pole tüüp, keda soositud formaadi puudumine takistaks muusikat kuulamast ja, kellele audiofiilide jutt ülekompresseeritud muusikast üleliia korda läheks. Aga ometi ei kõlanud see õigesti.
Ma olen selle veidrast taaskasutuskeskuse urkast leitud plaadi lõhnaga harjunud. Selle kolletunud ümbrisega plaadile sööbinud veidi kopitanud hõng tekitab minus armsa nostalgilise meeleolu. Mõistusesse trügivad kohe mõtted sellest, kuidas liikusin sihitult mööda Helsingi vaikseid linnatänavaid kaasas pudel Karhu õlut ja päts Balti jaama turult kaasa ostetud rosinasaia. Ja nüüd aastaid hiljem avastan end ikka olukorras, kus vahin seda plaati kuulates hämmastunult lakke. See plaat eritab rahu, tüünust ja enesekindlust ning ma naudin iga selle nooti kui täiuslikku mõttetera.
Mulle meeldib seda plaati ja üldse muusikat kuulata nii, et ühtki mõtet enam peas ei keerle. Siis võib tunda, kuidas keha muutub kaalutuks ja raputab end reaalsest maailmast lahti. Mõningad tunded jäävad elu lõpuni alles, ma loodan, et see on üks neist.
Roy Ayers - Chicago
2/22/2011
Reggae beat goes on
2/20/2011
Slaavi tümakat
2/16/2011
2/14/2011
2/12/2011
2/10/2011
Think Twice
The Detroit Experiment - Think Twice
Originaal: Donald Byrd - Think Twice
2/09/2011
Simple Minds – New Gold Dream (81-82-83-84)
Kuna kassetid olid defitsiit, siis leidsid seal oma koha ainult need lood, mis murdsid kõige sügavamatesse südamesoppidesse. Kuigi välismaa raadiojaamad tuksusid nõrgalt läbi sahina ning häid kodumaiseid saateid oli vähe, ei jäänud nendele lintidele millimeetritki vaba ruumi. Vastupidi, ma kuulasin need lindid sõna otseses mõttes ribadeks! Seepeale ütlesin: „ohsavanaraisk“ ja „egas midagi“, poetasin ehk paar pisaratki ja kleepisin katkenud otsad tarmukalt uuesti kokku. Kuni järgmise korrani. Jälle paar pisarat, liimipulk ja rõõmuvärin...
Väljakutsuvat punast REC-nuppu litsudes sattusid kassettidele lood, mis tekitasid tublisti eufooriat ja soojust ning – kuidas ma nüüd ütleksingi? –, panid nii mõnegi asja paika just sellesse kohta, kust see veel puudu oli. Nendest lugudest saaks koostada lausa eraldi õpiku. Seekordne peatükk puudutab aga šoti punti Simple Minds. Teate ju neid endiseid punkareid, kes U2 kiiluvees hakkasid tegema sentimentaalset süntesaatoripoppi (lollakas väljend eksole), üürates tänaseni oma suurimat massilaulu «Don´t You Forget About Me» sellise innuga, nagu püüaks kivist vett välja väänata.
Kuulsin seda pala hiljuti raadiost ja tekkis tahtmine häbitult karjuda: „Aitab küll eitedele kõrvakarjumisest!“, aga selle asemel tuhnisin tolmuses kastis ja tõin päevavalgele kasseti, kuhu olin lindistanud nende viienda stuudioalbumi. Mul on vinüül ka olemas, aga sel hetkel tahtsin kuulata tuhmi kõlaga kassetti. Ja vot see oli kuradimoodi vägev! Tuju läks kohe heaks. Albumi veatu ja reipa nimiloo ning hõllandusliku ja südamliku „Somebody Up There Likes You“ tahaks õrnalt sisse pakkida, et need kuidagi viga ei saaks. Ma olen õnnelik, et mul see album olemas on!
Simple Minds - Somebody Up There Likes You
Simple Minds - New Gold Dream (81-82-83-84)