8/31/2008

Vaikse küla eriauhind


Viimases Vibratsioonis mängis Raul Saaremets pala, mis on juba mõnda aega ka minu kõrvu paitanud. Joel Martini ja Matt Edwardsi projekt Quiet Village on minu hinnangul viimase aja üks ägedamaid rahuliku muusika kollektiive. Martin on varem meelde jäänud Rekidi pala "Radioaktive" produtsendina ja Belgia kultusbande Allez Allez parimiku komplekteerijana. Martin on kuulsa Radio Slave`i liige.

Quiet Village`i sel aastal ilmunud albumilt "Silent Movie" võib leida mitmeid häid lugusid, kuid "Pillow Talk" on üle prahi. Nüüdseks on lahendatud ka selle loo originaalautori müsteerium.

Raporteerin: eksperimentaalne progerocki mees Alan Parsons andis 1978. aastal välja albumi "Pyramid", millelt Quiet Village sämplibki kahte ilmavalgust näinud lugu "Voyager" ja "What Goes Up...". Minu mälu järgi on seda "Voyageri" kasutanud ka vanad atmosfäärilise trummijabassi peerud.

Ahjaa, kui ma ei eksi, siis kord Annikat külastades nägin ühel härral samuti seda Quiet Village`i albumit.

The Parsons Project - Voyager
The Parsons Project - What Goes Up...
The Quiet Village - Pillow Talk

8/30/2008

Jumal pühapäeval ei puhanud


Esimene asi, mille te peaksite Piiblist endale selgeks tegema on järgmine: pühapäev oli nädala viimane päev, mil Jumal puhkas, peale kuut loomispäeva (2 Moosese raamat 20:10,11).

Isiklikult on mul tunne, et kristliku kultuuriruumi üks tugevamaid alustalasid on kokku varisemas. Te võite muidugi vastu vaielda, et paljudes maailma riikides ja kirikunädalas on pühapäev nädala esimene päev, kuid meie karges Ida-Euroopa küljealuses on pühapäev ikkagi püha päev. Inimesed ei räuska, koerad ei klähvi, rahu on majas ja isegi Säästumarket pannakse varem kinni.

Kuid siiski-siiski, peavad mõned inimesed õndsal pühapäeval oma käed käiku laskma ja 1-2-1-2-1-2 või 1-2-2-1-2-2ga tegelema. Midagi pole parata.

Kõikidele kaaskannatajatele soovitaks alustuseks kuulata järgmist lugu:

4 Hero feat Jill Scott - Another Day

ja seejärel 100 Limousinesi koduleheküljelt uut miksi Soul Nation, mille autoriks on Dave Wihthers. Suvised meeleolud (sest pühapäev on ju astroloogilises kalendris päikese päev) ja kena kõrvarõõm.

Tänan tähelepanu eest ja head tööpäeva!

8/28/2008

Tallinn - Chicago

Detroit ja New York on kahtlemata meie suured lemmiklinnad, kuid suure tänu oleme võlgu ka Chicagole, kust meie lemmikstiil pärit on. Ja ilmselt peame kummardama ka sealse gaykogukonna ees, kes selle toreda stiili post-disco klubikultuurist välja tirisid.

Omamoodi mõjutasid hausi arengut ka Vietnami sõda, nafta kriis ja majanduslangus, mis olid ajendiks suurtele sotsiaalsetele muudatustele. Revolutsiooniline muusika selle kõige paremas tähenduses.

Chicago hausi ristiisa Frankie Knuckles, Ron Hardy, Steve Hurley, Farly Funk, Jamie Principle, Jesse Saunders, Larry Heard, WBMX, Warehouse, kus unustati mured ja tantsiti hommikuni. Mitte ainult muusika vaid ka kõikehaarav suhtumine ümbritsevasse.

Väike sissejuhav miks tänapäeva Chicago stiilis musooni. Autoriks üllatus-üllatus dj nimega Chicagodeep.

Head kuulamist!

8/19/2008

Teeme väikse tantsu


Päris huvitav on kõrvaltvaatajana jälgida seda rahvusluse taassündi. Karge ilma, majandustrauma ja inflatsiooni tõttu end teki all peitnud noorsugu on täis õhinat tänase öölaulupeo pärast ning neid ei heiduta ka aktsiisihinnatõus. Tundub, et propagandaveski jahvatab korralikult. Okei, soovime õnne ja saadame teid teele Raul Sepperi looga.

Väike taustainfo Kroonikast: RAUL SEPPER (50) oli lauljana elu tippvormis, kui politseiniku ränk rusikahoop ta kõri purustas. Nüüd müüb endine Vitamiini solist keraamilisi plaate ja õpib uuesti laulma.

Tsiteeriks ka Sepperit ennast, kelle kinnitusel võib "rockensi saatel tantsu vihtuda küll", kui sada grammi viina apelsinimahlaga all on.

Raul Sepper - Sein on ees

8/18/2008

Lasnamäe poisid hoos


Tundub, et Lasnamäe poisid järgivad heamuusikaettekirjutusjuhtnööre ja ega meie kandis muud moodi saagi, sest ellujäämisõpik peab meil alati tagataskus olema, kui reede öösel juhuslikult jommis peaga Paekaare või Punase tänava kanti satume. Aga me oleme uhked nende nöörkeraamikakultuuri hõimlaste kõõvitsate ja savinõu tükkide üle, mis on meie pinnasest leitud. Viimaste aastakümnete jooksul on neid kaunistanud lohuline muster leidnud küll tee inimkehale, kuid selline on kord juba elu.

Seekord mehkeldavad Anf Sygav, Cutmasta Daz ja Prospecta sügavamate saundidega & mehaanilise energiaga. Tulemuseks on korralik tänapäeva diiphauss. Kapuutsid pähe ja kurikad mantli alla!

GKROL Project - Sunday Night Project

8/03/2008

Trummi baari kümnis 1995-2005


Vahetult enne Supreme`i 10. sünnipäeva tegime "laia ampluaaga vinüülimelomaani" Kaupoga väikese trummilindi, jõime õlut ja naersime Moodymanni üle (vaata playlisti). Härra Väli sekundeeris samuti oma vanade hausiplaatide b-pooltega. Miksiilu otsida ei tasu, pigem palume tähelepanu pöörata lugudele, mis on aastate jooksul meie hinge piilunud.

Ago juurest koju sõites sain bussis teada, et Brit ja Brita olid parimad sõbrannad kuni hetkeni, mil Brita otsustas ühel peol Briti posi Aivariga minna autosse trummi ja bassi kuulama. Mind ajas see jutt naerma ja Brit ütles mulle, et must huumor on homodele, mille peale ei osanud ma enam midagi kosta. Seda pole vist vaja öelda, et ma Briti, Britat ega Aivarit isiklikult ei tunne. Nii et kui te seda linti kuulate, siis vaadake ega teil kedagi kõrval pole, sest ainult nii võite kindel olla, et kodurahu säilib.

Lindi leiad siit: http://tiskotown.hkv.ee/trummi_baar.mp3